Polecamy

Pensjonat oraz Dom Gościnny Alicja koło Mrągowa

Wczasy na Mazurach są idealnym wyborem dla każdego kto chciałby oderwać się od rzeczywistości wielkich miast i choć na chwilę zanurzyć się w świecie natury. Nasz pensjonat oraz dom gościnny położone w samym sercu Mazur, na skraju sielankowej wsi Kosewo są doskonałym miejscem na tego typu wypoczynek.

Całoroczny Pensjonat Alicja, mogący przyjąć do 22 gości, położony na Mazurach, na obrzeżach Puszczy Piskiej, pośród malowniczych jezior (Kuc - 250 m, Probarskie – 300 m, Juksty – 500 m) we wsi Kosewo Górne. Obiekt położony jest niedaleko trasy Mrągowo (6km) - Mikołajki (15km).

Całoroczny Dom Gościnny Alicja, mogący przyjąć do 10 gości, położony na Mazurach, na obrzeżach Puszczy Piskiej, pośród malowniczych jezior (Kuc - 250 m, Probarskie – 300 m, Juksty – 500 m) we wsi Kosewo Górne. Obiekt położony jest niedaleko trasy Mrągowo (6km) - Mikołajki (15km).

Fundacja Zwierzęta Eulalii

W samym sercu Puszczy Piskiej, wśród pięknych krajobrazów i nieskażonej natury istnieje miejsce przez wielu uważane za Raj na Ziemi - idealny przykład harmonii człowieka z naturą. Tym miejscem jest Fundacja ,,Zwierzęta Eulalii" istniejąca od 1998 roku. Jej założycielka - Eulalia Wojnicz - całe swoje życie poświęciła ratowaniu zwierząt. Jej głównym celem jest propagowanie idei humanitarnego stosunku do zwierząt oraz pomoc zaniedbanym, porzuconym i skazanym na śmierć zwierzętom.

Obecnie fundacja opiekuje się na stałe ponad setką zwierząt. Są to konie, kuce, psy, koty, owce, kozy, świnki, gęsi, kaczki, kurki oraz osiołek i muł. W ramach swojej działalności Fundacja stara się walczyć z procederem wywozu koni na rzeź, gdzie często kierowane są zdrowe zwierzęta, źrebne klacze i źrebaki.
Fundacja prowadzi działalność charytatywną. Z udziałem koni wykupionych z transportów śmierci od lat prowadzona jest nieodpłatna hipoterapia dla dzieci z porażeniem mózgowym, spotkania i jazda konna dla dzieci z domów dziecka, pensjonariuszy domów opieki i pomocy społecznej oraz dla niepełnosprawnych zarówno dzieci jak i dorosłych.

W celu utrzymania ponad setki zwierząt dożywotnio mieszkających w Fundacji, prowadzimy również działalność gospodarczą - organizujemy przejażdżki w siodle, wozami, kuligi, ogniska, konkursy i zabawy z udziałem naszych zwierząt.

Wstęp na teren Fundacji jest bezpłatny, a każda odpłatna forma spędzania czasu lub zakupienie cegiełki jest sposobem na wsparcie działalności fundacji oraz pomoc w ratowaniu bezbronnych zwierząt. Pobyt w tym miejscu jest sposobem na chwilę relaksu, odpoczynku i ucieczki od codziennych problemów. Każdy może znaleźć tu miejsce dla siebie. Jest to także idealny sposób na przełamanie swoich lęków do zwierząt - fundacyjni podopieczni pomimo często tragicznej przeszłości potrafią każdego obdarować spokojem, optymizmem i bezinteresowną miłością.